Katarína Šípková

Pracujem v rodinnej firme, ktoré mi dáva možnosť učiť sa novým veciam.

Od mala sme mali firmu, ktorej sa naša rodinna venovala, takže som bola vždy obklopená prácou a informáciami z oblasti podnikania.

Aj keď som vyštudovala strojársky smer, vždy ma to viedlo k podnikaniu. Preto som sa vrátila do firmy, aby som začala pomáhať a to v oblasti sledovania nových zákonov a nariadení, ktoré musíme spĺňať.

Rada pomáham ľuďom a preto si tieto informácie nenechám len pre seba, ale budem ich zverejňovať.

Už nechcem platiť, chcem podnikať

Je úžasné rozumieť

Pri rozmýšľaní nad podnikaním na Slovensku som dospela k výroku : ,, už nechcem platiť, chcem podnikať ,, . Na základe tejto myšlienky  som sa rozhodla, že budem študovať nové zákony, novely a pravidlá, ktoré si pre nás úrady pripravili. Je veľmi zložité sa v nich zorientovať, čo pre koho platí a čo neplatí, čo musí podnikateľ robiť a čo naopak nemusí. Každý zákon je písaný tak, ako by mu ,,každý,, človek rozumel. Veľa veciam nerozumiem ani ja, ale snažím sa ich nájsť a vysvetliť si ich, aby som ich mohla ďalej reprodukovať.

Milujem podnikanie, ale pri všetkých prekážkach, ktoré nám úrady dávajú sa niekedy pristihnem pri myšlienke, či sa  toto všetko oplatí robiť.

Všetko sa oplatí robiť, keď to robíte s  láskou, preto ani my neprestávame podnikať a bojujeme ďalej so všetkými zákonmi a nariadeniami, ktoré si pre nás úrady pripravia.

Každý deň sledujem nové aktuality, aby sme mali informácie a boli pripravený na nové zákony a nariadenia, a aby nás nič neprekvapilo. Pretože, my už neplatíme, my pracujeme pre náš lepší život.

Vždy to tak nebolo

Ja sama pracujem v rodinnej firme a viem, aké je to namáhavé sledovať tieto nariadenia. Je veľmi zložité pri denných pracovných úlohách myslieť ešte aj na nové zákony, ktoré musíme spĺňať.

Keďže my sme sa rozhodli už neplatiť pokuty, tieto aktuality sledujem, študujem a odovzdávam moje skúsenosti a znalosti ďalej.

Nevedomosť zákona nás neospravedlňuje

Naša firma sa vždy snaží robiť prácu, tak dobre ako vie. Dodržiavať zákony, normy, ísť podľa pravidiel. No vždy nás prekvapila neohlásená kontrola, ktorá našla nedostatok, za ktorý sme museli zaplatiť nie malú sumu peňazí. A prečo? Veď sa snažíme, pracujeme. No nevedomosť týchto zákonom nás neospravedlňuje, a preto sme museli vždy zaplatiť. My už platiť nechceme, chceme podnikať.

Kde nastal ten zlom?

Už ma nebaví sa stále pozerať na podnikateľov, ktorý sú v strese, depresii a žijú v nevedomosti o nových zákonoch, ktoré si pre nich vláda pripravila.

Už ma nebaví platiť za veci o ktorých ani nevieme, že ich máme robiť, a že sa nás týkajú. Preto som sa rozhodla zverejňovať tieto aktuality z oblasti podnikania.

Moja práca

Vždy som chcela pomáhať ľuďom, len som nevedela  ako. Teraz to už viem. Chcem pomáhať ľuďom prostredníctvom informácie ohľadne podnikania, pri zakladaní podnikania, pri objasnení pojmov, pri sledovaní nových informácií, ktoré pre podnikateľov pripravila vláda...

Všetky nové pravidlá, zákony, formuláre, aktuality, nariadenia sú na jednom mieste. Nie je to úžasné? Už žiadne hľadanie po internete, už žiadne pokuty od neohlásených kontrol. Všetko nájdete na jednom mieste. Pretože my už platiť nechceme, my chceme len podnikať a plniť si svoje sny.